kilka słów

“Tomasz Jakub Sysło – “tsy” – artysta plastyk, streetartowiec – malarz – jego prace to głównie dynamiczna gra koloru, faktury, planu płótna oraz gra słów, które zazwyczaj zdają się dopełniać artystyczny przekaz.

 

Większość obecnych prac tworzonych jest przez tsy w konwencji plakatu. Taka malarsko-paintowa konwencja spotykana jest dość rzadko, co sprawia że jego prace mocno się wyróżniają, tworząc swoistą jakość.

 

Można powiedzieć o tych pracach, że są art brutowskie, odnaleźć w nich trochę plam kładzionych jak w awangardzie NY, ale zaznaczając jednak odmienną niż tam, mnogość barw, których u tsy kontrastowa feeria emanuje z każdej kompozycji. Naturalnym wydaje się powiedzieć o nich, że są trochę Basquiatowskie, ale nieco bardziej wulgarne, bardziej ofensywne niż realizacje Basquiata.

 

Czasem śmieszne, błyskotliwe, prowokacyjne, zaczepne, wychodzą naprzeciw odbiorcy, naturalnie skłaniając go do konfrontacji, głównie z sobą samym. Są punktem wyjścia do refleksji nad kondycją własnego ja i otacząjącej go rzeczywistości.”

Advertisements

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s